«Право на видобування» склобою

Used glass recycling

Ми – першопрохідці. І це стосується склотари, а не "золотоносної" річки Юкон. Ще з 1970-их років ми використовуємо одну з найкращих властивостей скла і робимо все найкраще для навколишнього середовища та наших покупців. Скло є природним матеріалом і може повторно використовуватися без втрати якості. Тому рециклінг являє собою правильне рішення як з екологічної, так і з економічної точки зору.

«Глибока повага до минулого і відповідальність перед майбутнім дають правильний напрям життю». (Дітріх Бонхьофер)

Метою стратегії замкненого циклу є те, що всі сировинні матеріали повинні повертатися до виробничого процесу після того, як окремий продукт досягнув кінця свого життєвого циклу. Таку ціль ми переслідуємо з 1970-х років. У той час ми стали першими в Швейцарії, хто встановив систему повторного використання скла.

На всіх наших підприємствах ми робимо сьогодні ставку на використання склобою. Для групи Ветропак склобій став основною сировиною для виробництва: в середньому понад 60% на кожну компанію.

Разом із нашими партнерами ми покращуємо системи збирання та попередньої обробки, адже для нас важливим є те, щоб склобій сортувався по кольорам. Наприклад, для виготовлення прозорого безбарвного скла потрібно використовувати склобій тільки такого ж безбарвного кольору.

Переваги

Повторне використання зберігає ресурси

Скло обертається в замкненому на всі 100% циклі. Воно безкінечно набуває форми нових пляшок чи банок без втрати якості. В 2009 році повторне використання скла в Європі дозволило зекономити 13,8 мільйонів тонн первинної сировини.

Рециклінг покращує баланс навколишнього середовища

Повторне використання скла протягом кількох десятиліть значно покращило баланс навколишнього середовища при виробництві нового скла: за останні 25 років європейська скляна промисловість за допомогою рециклінгу та технологічних інновацій зменшила викиди CO2 та забруднення виробничими відходами на 75%. Завдяки повторному використанню з’являється менше відходів. Щороку в Європі дві третини всіх скляних пляшок викидаються в контейнери, тобто це близько 30 мільярдів пляшок, які знову стають високоякісною склотарою.

Повторне використання економить енергію

Плавлення склобою потребує менше енергії, ніж плавлення сировини. Чим більша частка склобою, тим більший ефект економії: на кожні 10% склобою припадає 3% економії енергії та зменшення викидів CO2 на 7%.

Повторне використання робить скло привабливим

Для покупців та споживажів такі фактори, як екологічність, корисність та розумне використання сировини є важливими аспектами для прийняття рішення щодо покупки. Скло – корисний для здоров’я, високоякісний пакувальний матеріал, життєвий цикл якого постійно змінюється: скло повторно можна використовувати безліч разів.

Ветропак створює додаткові переваги на економічному, екологічному та соціальному рівнях

Споживачі

Просто насолоджуються, а далі?

Виробники напоїв та торгівля

Наступний етап – це робота виробників напоїв, що купують скляну тару. Ветропак ознайомлений з їхніми вимогами та може надавати рекомендації щодо технології розливу. При необхідності дизайнери співпрацюють з покупцем над розробкою особливих видів скляної тари. Роздрібні торгівці, в свою чергу, забезпечують ринок продукцією одноразового чи багаторазового використання.

Пакування та відвантаження

Тарне скло постачається на заводи покупців запаковане рядами і в термоусадній плівці на стандартних піддонах. Комплектація складу готової продукції та транспортування піддонів, проводиться значною мірою в автоматичному режимі. Ветропак має солідний службовий список операцій із матеріально-технічного забезпечення, маючи в розпорядженні великі складські приміщення й майданчики для зберігання продукції.

Перевірка якості

В печі відпалу розпечені до червоного кольору пляшки охолоджуються в контрольованих умовах. Цей процес відіграє важливу роль, оскільки дуже швидке охолодження пляшок може призвести до механічної нестійкості матеріалу. Відповідно, кожна одиниця скляної тари піддається оптичним і механічним перевіркам. Окремі вироби, відібрані випадково, проходять додаткові перевірки в лабораторії.

Плавлення та формування

Сировина та склобій розплавляються в печі до рідкої маси при температурі близько 1600 градусів Цельсія. Розжарені краплі відрізаються від в’язкої скляної маси та в першу чергу набувають попередньої форми, а в другу - кінцевого продукту.

Забезпечення сировиною та склобоєм

Усе починається з матінки-природи, оскільки основна сировина, що використовується у виробництві скла (кварцовий пісок, вапно, кальцинована сода, доломіт і польовий шпат), видобувається із природних джерел, запаси яких практично є невичерпними. Крім цього, через пункти прийому і заводи з утилізації відходів, склобій повертається на склозаводи, де переробляється та повторно використовується у виробництві нового тарного скла.

Повернення та переробка

Залежно від типу тари, одноразового чи багаторазового використання, склобій або повертається в торгівлю, або збирається на пунктах прийому склотари. Через заводи з утилізації відходів він проходить повний цикл і повертається на склозаводи, де знову використовується для виробництва нового тарного скла.