Все в зеленому кольорі

Ще в 1970-х роках у Швейцарії ми розпочали вторинну переробку склобою. Свідоме поводження з сировиною та енергоресурсами є важливим елементом екологічної сталості.

Скло є природним матеріалом і може на 100% використовуватися повторно без втрати якості. Скло уособлює стійке упакування і завжди повинно бути першим вибором для споживачів, які свідомо ставляться до здоров’я та навколишнього середовища.

Повторне використання покращує баланс довкілля

Повторне використання є правильним рішенням як з екологічної, так і з економічної точки зору. Повторне використання скла протягом кількох десятиліть значно покращило баланс навколишнього середовища під час виробництва скла: за останні 25 років європейська склотарна промисловість за допомогою рециклінгу та технологічних інновацій зменшила викиди CO2 та забруднення відходами на 74%. Для виготовлення безбарвного та коричневого скла ми можемо використовувати до 60% склобою, а для виготовлення зеленого – навіть до 100%. Вирішальне значення має якість зібраного матеріалу та його попередня обробка. Виготовляючи склотару, ми створюємо додаткову вигоду на всіх трьох рівнях: економічному, соціальному та екологічному.

Сталий розвиток

Нашою метою є постійне вдосконалення методів виготовлення скла у скловиробництві. Ми працюємо над зменшенням використання матеріалів та споживання енергії під час виробництва та транспортування.

Загальне споживання енергії в ГВт-год.

Виробництво скла потребує багато енергії. 84% цієї енергії забезпечується природним газом.

Співвідношення сировини до частки склобою в шихті

Частка склобою – це узагальнені дані всієї групи Ветропак. По кожному заводу, відокремлено, ця частка становить майже 83%.

Джерела викидів газів

Теплова енергія від скловарних печей становить більш ніж 60% усіх викидів парникових газів під час виробництва.

Ми несемо відповідальність за навколишнє середовище: покращення екологічного сліду

Чотири фактори мають вкрай важливе значення для визначення вуглецевого сліду (слід СО2) склотари: енергія, яка потрібна для виробництва, частка склобою, відстань при транспортуванні до підприємства клієнта та тип транспортного засобу. Для виробництва скла необхідні високі температури, що досягають близько 1600 градусів Цельсія. Завдання полягає в тому, щоб покращити ефективність використання енергії в процесі плавлення. Машини найновішого покоління попередньо нагрівають сировинну суміш і таким чином витрачається менше енергії на саме варіння. В той же час, відпрацьоване тепло, що виробляється під час варіння скла, може використовуватися більш ефективно, наприклад, для опалення будівель.

Технологія виготовлення полегшеного скла та транспортні шляхи

Технології виробництва полегшеного скла, за допомогою яких можуть виготовлятися скляні ємності з тонкими стінками, але однаково стабільні та міцні, сприяють значному зменшенню сліду СО2 склотари. Зменшення викидів СО2 може становити 12-17% при зменшенні ваги звичайних пляшок. Якщо пляшка до того ж збувається на локальному рівні та транспортується залізницею, то її енергетичний баланс покращується ще раз.