Стале управління забезпечує наш комерційний успіх

Сталість та економічний успіх в довготривалому періоді завжди йдуть поряд. Діяльність по принципу стійкості забезпечує наш комерційний успіх, тому що ефективне використання енергії та збереження ресурсів економлять витрати, які необхідні компанії для конкурентоспроможності.

Захист навколишнього середовища – це наш фактор успіху в будь-якому відношенні

  • Чітко простежується тенденція до сталого виробництва та сталої продукції.
  • Наші клієнти очікують інформацію про відповідні екологічні стандарти нашої продукції.
  • Заходи з підвищення енергоефективності показують позитивний вплив на баланс CO2 та структуру витрат.
  • Використовуючи більше склобою, як вторинної сировини, зменшуючи споживання енергоресурсів та матеріалів, оптимізуючи управління відходами та викиди шкідливих речовин, ми покращуємо екологічний слід нашої склотари.

Технологічні інновації та проекти захисту довкілля

1. Енергоефективні печі з низьким рівнем викидів

Для виробництва скла потрібні високі температури, які, як правило, досягаються завдяки газу. У печі суміш склобою та основної сировини нагрівається до температури 1600 градусів Цельсія. Це процес, який потребує дуже багато енергії. Для свідомого споживання такої кількості необхідної енергії для варіння скла та задля зменшення викиду шкідливих речовин, ми під час кожного будівництва нової печі та кожної періодичної перевірки звертаємо увагу на застосування найновіших технологій. Наприклад, до таких ми можемо віднести заміну печі для виготовлення безкольорового скла на чеському заводі Vetropack Moravia Glass та будівництво нової печі для кольорового на австрійському заводі Ветропак у Кремсмюнстері.

За допомогою спеціального аналізатора, підключеного до газової системи, можна ще більше оптимізувати ефективність використання енергоресурсів. Цей аналізатор вимірює та обчислює на основі точного складу газу тепло згорання, за допомогою якого регулюється газове опалення печі. Аналізатори природного газу вже використовуються на швейцарському склозаводі в Сен-Пре та на хорватському заводі Vetropack Straža.

2. Сталість досягається легко: полегшене скло

Технологія виготовлення полегшеного скла зменшує вагу склотари, зберігаючи всі інші переваги: полегшене скло без втрати якості на 100% придатне до повторного використання та не взаємодіє з вмістом, що всередині. Крім того тонкі стінки такої тари не поступаються в міцності традиційній. Зменшення ваги є вигідним для навколишнього середовища: менша кількість сировини, менше споживання енергії та матеріалів, менші транспортні витрати, менші викиди CO2. Окрім довкілля від полегшеної тари виграють виробники напоїв, торгівля та споживачі.

3. Інвестиція в нову систему очищення відпрацьованих газів

Наш склозавод у невеликому хорватському містечку Хум-на-Сутлі належить до найбільших роботодавців регіону і відзначається сталістю мислення та діяльності. У травні 2014 року була розпочата робота зі встановлення нової системи очищення відпрацьованих газів, яка забезпечила зменшення забруднення навколишнього середовища пилом та шкідливими речовинами. Як і на інших підприємствах, вироблена теплова енергія тепер і тут використовується для опалення офісних будівель та виробничих приміщень.