Новини, 01.06.2021

Чарівні краєвиди за склом

Відкриття пішохідно-велосипедного мосту в столиці України, Києві, можна по праву вважати історичним, адже на його побудову чекали майже століття. Ідеї створення споруди, яка б об’єднувала парк «Володимирська гірка» з Аркою Дружби народів, зародилися ще за радянських часів, проте відкриття відбулося лише навесні 2019 року з нагоди Дня міста.

Пішохідно-велосипедний міст, або як ще його називають Володимирський, уже охрестили новою візитівкою столиці. І це не дивно, адже конструкція такого масштабу, форми та краси не може залишитися непоміченою. 

Міст має цікаву зигзагоподібну форму з напівсферичними оглядовими майданчиками на згинах та з’єднує між собою парк «Володимирська гірка» та Арку Дружби народів — одні з найпопулярніших туристичних пам’яток міста. Оскільки він - пішохідно-велосипедний, по центру вздовж усієї споруди тягнеться велосипедна доріжка зі спеціальним означенням, колір якої різко контрастує з доріжками для пішоходів, створюючи цікавий зоровий ефект.

Скляні опори дають чудову можливість насолоджуватися неперевершеними краєвидами міста, чарівним Дніпром, по якому снують у різні боки туристичні судна, загадковими схилами парків, вкритими густими лісами та строкатою лінією міста. Також в основі мосту було встановлено такі собі скляні «віконечка», які відкривають цікавий вид на підніжжя мосту та автомагістраль. Щодо них у киян та гостей міста були великі сумніви, але мер заспокоїв стурбованих та наголосив, що скло — надзвичайно міцне та здатне витримувати навантаження 1000 кілограм на метр квадратний, а також «власноніж» протестував підлогу, пострибавши на скляній панелі.

Щодо розмірів, довжина мосту — 212 метрів, ширина — від 6 метрів у регулярних зонах та до 14 метрів у зонах оглядових майданчиків. Основні матеріали — бетон, залізо та скло. «Володимирський міст» — це той самий випадок, коли тандем таких громіздких матеріалів утворюють таку надзвичайно повітряну та легку на вигляд конструкцію. І це лише на вигляд, адже вага самих лише опор становить приблизно 500 т.

Використання скла як одного з основних матеріалів — напрочуд вдале рішення, адже воно надає легкості всій конструкції та створює відчуття безмежності. У наш час цей матеріал усе більше використовують в архітектурі, адже він завдяки своїй гнучкості та універсальності дає можливість втілити найнезвичніші та найіноваційніші ідеї митців. 

Downloads