Новини, 22.11.2019

Європейська склопакувальна індустрія збільшить збір скла у ЄС до 90% з метою подальшої переробки задля «Замкнення обігу сировини» до 2030 року

Європейська склопакувальна індустрія розпочинає амбітну програму «Замкнення обігу сировини», метою якої є підвищення рівня збору та переробки вторинної сировини в ЄС до 90 відсотків до 2030 року. Такий крок є проактивною відповіддю на нові правила ЄС щодо дотримання цілей утилізації скляної упаковки, встановлені на рівні 75% до 2030 року.

Сьогодні понад 76% склотари, котра перебуває в обігу європейського ринку, зібрано з метою подальшої переробки «пляшка у пляшку», влаштувавши кругообіг вторинної сировини для варіння скла (1).

Генеральні директори склопакувальної індустрії досягли одностайності у згоді створити програму «Замкнення обігу сировини» із амбітною метою збільшити до 90% загальний коефіцієнт збору та переробки склобою до 2030 року. Переговори партнерів тривають, тож найближчим часом програму із усіма її ланками та залученими буде остаточно сформовано. Запуск офіційної цільової платформи запланований на червень 2020 року.

«Ми націлені продовжувати збільшувати вплив цілей сталого розвитку скляної індустрії на рішення, які ми пропонуємо нашим клієнтам та споживачам, – зауважує Президент FEVE Мішель Джаннуцці. – Із гордістю ми стаємо на чолі програми «Замкнення обігу сировини» – загальногалузевої ініціативи, що матиме реальну користь як для ринку, так і для планети. Наш обов’язок – спонукати до дій, аби разом ми могли справдити амбітний план циркулярної економіки по відношенню до скла».

Ініціатива об’єднає різних стейкхолдерів циклу збору та переробки скла на спільній європейській платформі задля досягнення двох ключових цілей: усунути нестачу збору сировини для переробки, водночас покращивши якість вторинно переробленого скла. Ця спільна мета дозволить нам продовжувати виробляти склотару за принципом «пляшка у пляшку», замкнувши цикл виробництва. Виробництво високоякісного скла із склобою дозволить налагодити енергоефективність підприємств, забезпечивши вимогливий ринок гідним, безпечним та повністю переробним пакувальним матеріалом.

Все починається зі збору. Програма «Замкнення обігу сировини» сприятиме збору сировини, залучивши якнайбільше відповідальних європейських та національних партнерів: від муніципалітетів, до заготівельників та виробників скла, охоплюючи учасників ERP (Extended Producer Responsibility – розширена відповідальність виробників), котрі функціонують у країнах-членах ЄС. «Щоб досягти успіху, нам потрібно працювати на місцях у кожній державі ЄС, обмінюючись кращими практиками та досягаючи цілей програми за допомогою європейської платформи. Ми не віримо в єдину європейську модель збору сировини, але ми віримо в єдину спільну мету», – наголошує Мішель Джаннуцці.

«Ми дуже пишаємось тим, що змогли створити основи для такої амбітної програми, яка має дуже сильну підтримку серед членів нашої організації, а також ідеально співпадає з цілям сталого розвитку як ООН (UN SDGs – United Nations Sustainable Development Goals), так і цілям «Європейської зеленої угоди» (European Green Deal) Нової Європейської комісії», – зазначає Аделін Фарреллі, Генеральний секретар FEVE.

Відповідно до 12-ї цілі сталого розвитку (SDG 12), виробництво скляної упаковки для продуктів харчування, напоїв, фармацевтичної, парфумерної та косметичної галузей має можливість працювати із безкінечно переробним, придатним до багаторазового використання матеріалом, що здатне призвести до скорочення споживання природних ресурсів, зменшення відходів та зниження використання енергії. Водночас, вторинна переробка використаного скла дозволяє промисловості значно зменшити споживання енергії та знизити викиди CO2, що відповідає 13-й цілі сталого розвитку (SDG 13) (2).

Заінтересовані у програмі сторони мажуть звертатися до пані Аделін Фарреллі – Генерального секретаря FEVE – для отримання більш детальної інформації про те, як долучитися до ініціативи «Замкнення обігу сировини» (3).

(1) Дивіться останні звіти FEVE про переробку склотари на веб-сайті FEVE
(2) Дізнатися більше про зобов’язання галузі відносно цілей сталого розвитку ООН на веб-сайті FEVE
(3) Більше інформації про програму «Замкнення обігу сировини» можна знайти на веб-сайті FEVE

Про скло

Створене із органічних сполук – піску, соди, склобою та вапняку – скло є на 100% та нескінченно перероблюваним матеріалом, що виготовляється замкнутим циклом на склозаводі. В закритому циклі виробництва більшість зібраних на склобій пляшок і банок знову й знову переробляються у нову склотару. Кожен раз, коли пляшка або банка отримує нове життя, заощаджується енергія та сировина, а викиди CO2 зменшуються. В ЄС переробка скла щорічно заощаджує понад 12 млн тон сировини; показники СО2 знижуються до 7 млн тон на рік, що відповідає викидам 4 мільйонів автомобілів. Тож ми заощаджуємо 2,5% енергії та 5% СО2 на кожні 10% скломаси, що переробляються в скловарній печі.

Про FEVE

FEVE – це організаційне об’єднання європейських виробників склотари промислових масштабів. Заразом члени організації виробляють понад 20 мільйонів тон скла на рік. Асоціація налічує 60 членів, що належать до 20 незалежних корпоративних груп. Виробничі потужності розташовані в 23 європейських державах і включають великі компанії, що працюють для найбільших світових споживчих брендів.

Про скляну промисловість

Європейська промисловість скляної упаковки надає своїм замовникам широкий спектр склотари для продуктів харчування та напоїв, а також флаконів для парфумерії, косметики та фармації як в Європі, так і по всьому світу. 160 склозаводів, розташовані по всій Європі, вагомо впливають на економіку Європи, підтримуючи 125 000 прямих та непрямих робочих місць усього ланцюга поставок.