Новини, 01.02.2016

Спогади про дитинство

Декілька поколінь в Австрії виросли з цитрусовим напоєм «Schartner Bombe». Завод Vetropack Austria у місті Пьохларн почав випуск нової серії пляшок із зеленого скла, від яких віє ностальгією.

В 1926 році на території селища Шартен, у Верхній Австрії, було відкрите джерело, з якого пили воду гості місцевих купалень. Однак природній смак джерельної води був не дуже приємним. Тоді Отто Бургер вирішив змішати її з фруктовим сиропом заводу харчових продуктів Lichtenegger. Експеримент був вдалим, і напій, який досі носить ім'я "Schartner Bombe", з'явився на світ.

Пляшка з зеленого скла має висоту 16,5 сантиметрів і діаметр 6,5 сантиметрів. Однак її найбільш характерною ознакою є випукла частина пляшечки, в яку вміщається всього лише 0,25 літра напою. Через те, що в Європі слабо-газовані напої більшою мірою розливаються в пляшки місткістю 0,33 літра, Schartner Bombe впадає в око не в останню чергу через це. В основному вона зустрічається в гастрономії. Австрійський завод Vetropack у місті Пьохларн лише нещодавно розпочав виробництво нової партії пляшок, від яких віє ностальгією і які з дитинства відомі кільком поколінням австрійців.