Новини, 30.10.2019

Збір склотари з метою подальшої переробки досяг 76% у ЄС

У 2017 році рівень збору склотари для переробки сягнув вражаючих 76%, що становить 1% збільшення у порівнянні з попереднім роком. Такий результат є відмінним показником циркулярної економіки в масштабах Європейського Союзу в сфері скляної упаковки. Проте потрібно докласти ще більше зусиль задля того, аби направити решту 24% склотари в обіг.

Брюссель та Бюлах, 30 жовтня 2019

Останні дані галузі, що були опубліковані Європейською федерацією скляної упаковки (FEVE), зазначають, що середній збір на коефіцієнт вторинної переробки скляної тари зріс до рекордних 76% у 2017 (1) році. Більшість із 30 мільярдів зібраних контейнерів повертаються у виробничий обіг до одного із 160 склозаводів Європи, демонструючи у дії справжню та високоефективну циркулярну економіку скловарної індустрії. Використані пляшки є надзвичайно цінним ресурсом у переробці скла.

Використання склобою призводить до значної екологічної, соціальної та економічної вигоди для наших клієнтів та для кінцевого споживача. Утилізація використаного скла дозволяє скловарній індустрії значно зменшити екологічний слід за рахунок економії енергії та сировини, а також допомагає утримувати 125 000 робочих місць у ЄС, тим самим стабілізуючи європейський ринок праці. Понад 70% сировини для варіння скла долає щонайменше 300 км, аби дістатися до склозаводу. Заводи, в свою чергу, постачають понад половину своєї продукції в радіусі 300 км.

Однак, 76% повернення склотари на переробку – лише середній показник по всій Європі, який урівнює досить різну ситуацію в окремо взятих країнах. Найсумліннішими виконавцями норм по збору склобою є Швеція, Бельгія, Данія, Австрія, Словенія та Швейцарія: саме в цих країнах коефіцієнт збору скла для переробки дорівнює 90%. Не менш вражливий вклад до збору роблять Німеччина, Ірландія, Італія, Нідерланди та Люксембург: показники цих країн перевищують 80%. Покращення збору потребують такі країни, як Польща, Великобританія, Румунія, Болгарія, Греція, Угорщина та Португалія – в цих країнах є вагомий потенціал для зростання. Кожна країна потребує власної цілеспрямованої та розробленої стратегії для забезпечення більшої та кращої системи утилізації.

Приємно бачити, що країни, де присутні заводи групи Vetropack, є одними з таких, що мають найвищі показники по збору скла. Швейцарія, Австрія та Італія займають лідируючи позиції, за ними йдуть Чехія та Словаччина. Незважаючи на те, що Хорватія досягла нижчий за загальноєвропейський показник по нормам збору, її показник у 51% все ж свідчить про прагнення до утилізації. Враховуючи численні кампанії на підтримку утилізації скла групою заводів Vetropack, можна підсумувати, що відсоток збору склобою для вторинної переробки буде зростати протягом наступних кількох років, особливо за рахунок старань країн, які все ще не спромоглись увійти до числа лідерів по утилізації.

(1) - із статистикою FEVE щодо переробки у 2017 році можна ознайомитися на сайті організації за посиланням: www.feve.org